Burmistrz Sandomierza dziękuje za ratunek i pomoc w czasie powodzi

Burmistrz Sandomierza dziękuje za ratunek i pomoc w czasie powodzi

Szanowni Państwo!

Najstraszliwsze chwile tegorocznej powodzi, która dotknęła mieszkańców prawobrzeżnej części Sandomierza, są już na szczęście poza nami. Poziom wody zaczął opadać, a w powodzianach powoli zaczyna kiełkować nadzieja, że może jednak wspólnie damy radę podnieść się z tej tragicznej sytuacji. Może – za jakiś czas – powróci na zalane tereny normalne życie. Pomimo, że nasze domy w prawobrzeżnym Sandomierzu nadal są zalane musimy wierzyć, że uda się je oczyścić, odbudować, odremontować…
Najważniejsze, że uratowaliśmy życie! Nie jesteśmy w tej ciężkiej sytuacji sami. Mamy serca kochające nasz gród, ręce do pracy, zapowiedziane wsparcie finansowe z budżetu Państwa i wielu przyjaciół udzielających Sandomierzowi wielorakiego wsparcia.
W pierwszej – w miarę spokojnej – chwili początków normalizowania się sytuacji powodziowej pragnę gorąco, z całego serca podziękować wszystkim ludziom uczestniczącym we wszelakich formach działania w ramach akcji powodziowej.
Dziękuję za wielkie zaangażowanie, nieoceniony trud i ofiarność mieszkańcom Sandomierza – zarówno z zagrożonych rejonów miasta jak i nie objętych bezpośrednim zagrożeniem, którzy niestrudzenie pracowali przy wzmacnianiu i ratowaniu wałów. To prawdziwie heroiczny czyn. Dzięki Wam huta i przyległe bloki zostały uratowane!
Szczególne wyrazy wdzięczności i podziwu kieruję do miejscowych i przybyłych nam na ratunek służb mundurowych: do Straży Pożarnej, Policji i Wojska. Kochani – Wasze poświęcenie, aktywność i przeogromny wkład pracy w tragicznych chwilach nieokiełznanego żywiołu powodzi zapamiętamy na zawsze.
Dziękuję z głębi serca wszystkim osobom biorącym udział w akcji ewakuacyjnej – za ratowanie życia powodzian. Wasze działanie, często z własnym sprzętem pływającym, w niebezpiecznych momentach zagrożenia także swojego życia – to prawdziwe bohaterstwo.
Wyrazy ogromnej wdzięczności należą się także ludziom uczestniczącym w akcji dostarczania żywności pozostałym w zalanych domach mieszkańcom prawobrzeżnego Sandomierza oraz dostarczającym posiłki służbom ratowniczym na ich posterunkach. Dzięki Waszej pełnej wrażliwości i chęci pomocy postawie łatwiej było przetrwać najtrudniejsze momenty klęski żywiołu powodziowego.
Podtrzymuje nas na duchu fakt otrzymywania pomocy rzeczowej i finansowej przez samorządy różnego szczebla zarówno z terenu naszego województwa jak i innych województw z całej Polski. Bracia samorządowcy – dziękuję Wam za solidarność i wsparcie!
Za wielkie społeczne zaangażowanie i aktywną chęć świadczenia pomocy potrzebującym serdecznie dziękuję naszej młodzieży, w tym harcerzom z sandomierskiego Hufca ZHP oraz strzelcom z miejscowej i przybyłym nam na pomoc Jednostek Strzeleckich. Wasza różnorodna pomoc była i jest powodzianom niezwykle potrzebna. W takich trudnych chwilach prób przekonujemy się, jak wspaniałą mamy młodzież.
Ogromne podziękowania kieruję do darczyńców wspierających darami swych serc poszkodowanych w powodzi mieszkańców Sandomierza poprzez przekazywanie żywności i różnorakich, ogromnie potrzebnych produktów. Równie godni słów najwyższej wdzięczności są wszyscy, którzy dali ewakuowanym powodzianom bezpieczny dach nad głową i utrzymanie w swych domach i mieszkaniach. Dziękuję także najpiękniej osobom zaangażowanym we wszelkie formy akcji socjalnej mającej na celu pomoc powodzianom.
W imieniu Sandomierzan poszkodowanych w powodzi pragnę wyrazić słowa serdecznej, wielkiej wdzięczności tym wszystkim, którzy kierują do nas wyrazy pamięci wsparcia i pociechy. To także bardzo ważne.
Kochani Mieszkańcy i Sympatycy Sandomierza – jako reprezentant powodzian najpiękniej i najgoręcej dziękuję za wszelkie formy dotychczasowej pomocy otrzymane od ludzi czynu i wielkiego serca, którzy nie zważając na zagrożenie, krańcowe wyczerpanie i niesprzyjające warunki pogodowe z ogromnym poświęceniem uczestniczyli w akcji powodziowej oraz wszystkim, którzy świadczyli wielką pomoc dla powodzian oraz służyli im różnorakim wsparciem dając wyraz postawie pełnej wrażliwości, zrozumienia i chęci świadczenia pomocy w straszliwych, tragicznych chwilach powodziowej klęski.
Bóg zapłać wszystkim ludziom wielkiego serca i dobrej woli.

Z wyrazami uszanowania

Burmistrz Sandomierza
Jerzy Borowski

Sandomierz, dnia 27 maja 2010 r.

http://www.sandomierz.pl/index.php/pl/aktualnosci/go:p/art752.html

hastagi na stronie:

#podziękowania wzory #podziękowanie wzĂłr #podziękowania wzory #podziękowania dla darczyńcĂłw wzĂłr #podziękowania za pomoc przy powodzi #wzĂłr podziękowania

Authors

Related posts

Top