Sytuacja powodziowa w południowych Niemczech

Konsulat w Monachium przygotował komunikat o powodzi i zalaniach w Niemczech: Informacja o sytuacji powodziowej w południowych Niemczech i występujących utrudnieniach w komunikacji wg stanu na 03.06.2013 r. godz. 10.00

Obywatele polscy udający się do Bawarii i Badenii-Wirtembergii oraz podróżujący przez Monachium w kierunku Austrii i Włoch, muszą się liczyć z możliwością zakłóceń w ruchu drogowym i kolejowym w całym regionie. W szczególności utrudnienia mają miejsce na autostradzie A8 Monachium-Salzburg, która od 2 czerwca br. w okolicy miasta Rosenheim i dalej na wschód w stronę Salzburga została zamknięta na czas nieokreślony dla ruchu w obu kierunkach. Zamknięte są również lokalne objazdy, w związku z czym bawarska policja zaleca unikanie przejazdu przez ten region. Okresowo są zamykane także niektóre odcinki innych głównych dróg.

W godzinach wieczornych 2 czerwca br. w południowej Bawarii został wstrzymany do odwołania ruch pociągów kolei niemieckich (Deutsche Bahn). Oprócz pociągów regionalnych odwołano m.in. pociągi międzynarodowe Eurocity, EuroNight i Railjet z Monachium przez Salzburg i dalej w kierunku Wiednia, Budapesztu, Zagrzebia, Grazu i Klagenfurtu. Część pociągów dalekobieżnych Eurocity i ICE, jadących z północnych i zachodnich Niemiec przez Ratyzbonę i Pasawę i dalej w kierunku Wiednia, kończy bieg na stacji Passau Hauptbahnhof.

Lotnisko w Monachium pracuje bez poważniejszych zakłóceń.

Prognozy pogody przewidują stopniowy zanik opadów i poprawę sytuacji od poniedziałku 03.06. br.

Przydatne adresy internetowe, pod którymi można uzyskać informacje o aktualnej sytuacji powodziowej i o zakłóceniach w komunikacji:

www.polizei.bayern.de

www.bayerninfo.de

www.br.de

www.swr.de

www.bahn.de

Więcej na:

http://www.monachium.msz.gov.pl/pl/p/monachium_de_k_pl/aktualnosci/zagrozenie_powodziowe_w_poludniowych_niemczech;jsessionid=6892CE95F122C5C00DECF07D01A10F34.cmsap1p

Authors

Related posts

Top