Powd w Maopolsce

W caej Polsce cigle pada, w wielu wojewdztwach s podtopione domy i budynki gospodarcze. Teraz krakowscy synoptycy ostrzegaj przed duymi opadami deszczu w Maopolsce.

W nocy w Maopolsce moe spa nawet od 20 do 40 mm wody na dob, a w grach o wiele wicej. W Beskidach moe by to nawet od 50 do 60 mm, w Tatrach i na Podhalu od 60 do 70 mm deszczu.

agua.jpg

Ju w pitek pada intensywnie deszcz teraz po opadach nadal alarm powodziowy obowizuje w gminie Cikowice i w caym powiecie mylenickim. Pogotowie przeciwpowodziowe zostao ogoszenie w szeciu gminach i jednym powiecie.

Opady w Maopolsce nadal bd trway. . W zlewniach Soy, Skawy, Raby, Dunajca, Popradu i Biaej Tarnowskiej spodziewa si przekroczenie stanw alarmowych. Pogotowie przeciwpowodziowe zostao ogoszone take w Mszanie Dolnej, w gminach Limanowej, Biaego Dunajca, Poronina, apanowa i Rzepiennika Strzyewskiego a take w caym powiecie nowosdeckim.

Stany alarmowe przekroczyy te Niedziczanka, Czarny Dunajec, Dunajec i Piekielnik w kilku miejscowociach powiatu nowotarskiego oraz Biaa Tarnowska w Cikowicach, Stradomka w pow. bocheskim oraz Raba w powiecie mylenickim.

W Pisarzowej w gminie Limanowa ewakuowano ju dziewi osb, w tym czworo dzieci, z domu letniskowego. W Gminie Limanowa zostao zalanych wiele piwnic i podtopionych wiele domw.
Nawet droga z Krakowa do Zakopanego zostaa czciowo zablokowana z powodu spywajcej wody.
Ika

hastagi na stronie:

#limanowa powódź #powódź w małopolsce #powódz w małopolsce #powodz w malopolsce #powodzie w małopolsce #limanowa powodz #limanowa powódz #powódź limanowa #radomierzyce powódź #powódz #biały dunajec powódź #powódz limanowa #powódż w małopolsce #powodzie w malopolsce #Ciężkowice powódź 2010 #powodz limanowa #powodz w limanowej #powódź w limanowej #poronin powódź #powódź Ciężkowice #dunajec powódź #ciezkowice powodz #limanowa powódż #Biały Dunajec powódź 2010 #powódz ciężkowice #powódź ciężkowice 2010 #powodz ciezkowice #powódz w Limanowej #www limanowapowodz pl #powódż w Ciężkowicach

Authors
Tags

Related posts

One Comment;

Comments are closed.

Top