2.06.2010 podtopienia w Gryfinie

W województwie zachodniopomorskim doszło do podtopienia na Przystani Wędkarskiej w Gryfinie. Na miejscu prowadzone są prace zabezpieczające i trwa usuwanie szkód. Na terenie województwa wielkopolskiego służby cały czas monitorują stan nadwarciańskich wałów przeciwpowodziowych.

Województwo zachodniopomorskie

Zabezpieczane są wały przeciwpowodziowe wzdłuż Odry na najbardziej zagrożonych odcinkach.

Podtopienia utrudniły ruch na drodze wojewódzkiej nr 126 w Starej Rudnicy. W miejscowościach Boleszkowice, Kaleńsk, Chlewice i Gozdowice podtopionych (do poziomu piwnic) zostało w sumie 15 budynków. Ewakuowano 18 osób.

Sytuacja sanitarno – epidemiologiczna na zagrożonych odcinkach jest pod ścisłą kontrolą.

Sytuacja na Odrze w województwie zachodniopomorskim – stan na 1 czerwca br. godz. 8.00:

* Słubice – od 31 maja br. poziom wody spadł o 23 cm. Stan alarmowy przekroczony jest o 149 cm.
* Gozdowice – w ciągu 24 godzin poziom wody spadł o 6 cm – wynosi 611 cm i przekracza stan alarmowy o 201 cm.
* Bielinek – przekroczenie stanu alarmowego o 239 cm. W ciągu doby poziom wody spadł o 2 cm.
* Widuchowa – stan alarmowy jest przekroczony o 104 cm. Od 31 maja br. przybyło 38 cm.
* Gryfino – stan alarmowy został przekroczony o 60 cm. Przyrost o 27 cm w ciągu doby.

Województwo wielkopolskie

1 czerwca br. poziom wody przy Moście Rocha na Warcie w Poznaniu osiągnął 668 cm. Stan Warty w stolicy Wielkopolski, od ostatniej doby, utrzymuje się na podobnym poziomie. Następuje stopniowa stabilizacja.

Fala kulminacyjna przesunęła się na północ województwa w kierunku Wronek i Obornik, gdzie obserwuje się nadal nieznaczne wzrosty poziomu wody (Wronki – 216 cm ponad stan alarmowy, Oborniki- 233 cm ponad stan alarmowy).

W Poznaniu, w niektórych miejscach wybija kanalizacja, dlatego przy lewym brzegu Warty, w okolicach dzielnicy Dębiny występują utrudnienia w ruchu drogowym. Z ruchu wyłączono ulice: Ojca Żelazko, Ku Dębinie, Bielniki i Zagorze.

W powiecie poznańskim nadal trwają prace nad uszczelnianiem wałów i ochroną przed ewentualnymi przesiąknięciami. Z powodu zalania zamknięta jest droga powiatowa nr 2466 na trasie Sosnowiec – Baranowo oraz fragment drogi nr 2490 z miejscowości Łęczyca do dworca kolejowego w miejscowości Puszczykowo. Sytuacja w gminach powiatu konińskiego uległa poprawie i jest stabilna. W miejscowości Koło na wodowskazach łącznie ubyło 46 cm wody obecny poziom Warty w tym miejscu wynosi 416 cm.

W Kaliszu sytuacja stabilizuje się, a poziom rzeki Prosny opada. Nadal wyłączona z ruchu jest ulica Zofii Urbanowskiej, wzdłuż wałów przeciwpowodziowych w Koninie. Mieszkańcom poszkodowanym w wyniku powodzi na bieżąco dostarczane są potrzebne rzeczy i żywność.

1 czerwca br. przed południem zmniejszony został zrzut wody ze zbiornika Jeziorsko. Aktualnie wynosi on 230 metrów sześciennych na sekundę.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/8463/Informacje_z_wojewodztw_dotknietych_powodzia.html

hastagi na stronie:

#burza w gryfinie #gryfino burza #burza gryfino #gryfino powĂłdĹş #powodz w gryfinie #powĂłdĹş w gryfinie

Authors

Related posts

Top