Walka z żywiołem trwa

Walka z żywiołem trwa
2010-06-04

Poziom rzek w Jaśle nadal się podnosi. Woda wdziera się do miasta. W ciągu ostatniej godziny woda zalała już ulice: Mickiewicza, Sikorskiego, Szkolną. Jak informuje lokalna policja w chwili obecnej dojazd do miasta jest niemożliwy. Cały czas trwa walka z żywiołem.

O godz. 15:00 stan Wisłoki w Żółkowie wynosił 459 cm, czyli 104 cm powyżej stanu alarmowego. Wisłoka w Krajowicach osiągnęła poziom 758 cm, 308 powyżej stanu alarmowego, Ropa w Topolinach 679 cm, 299 cm powyżej stanu alarmowego, Jasiołka przy ul. K. Wielkiego: 638 cm, 218 cm powyżej stanu alarmowego.

Jak informuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle do Jasła zjeżdżają jednostki pomocnicze służb z całej południowej Polski, przywożą łodzie i sprzęt porzebny do ratowania powodzian.

Władze miasta zabezpieczyły miejsca noclegowe dla powodzian. Jednym z takich miejsc jest Szkoła Podstawowa nr 2.

– Mamy tutaj łóżka, koce, wystarczająca ilość jedzenia. Ściągnęłam cały personel szkolny oraz higienistkę. Są u nas dorośli, dzieci i osoby niepełnosprawne. Wszyscy uzyskali niezbędna pomoc, sytuacja jest pod kontrolą – mówi Marta Baran, dyrektorka SP nr 2 w Jaśle.

Przypominamy, że osoby z ewakuowanych terenów mogą udać się do następujących szkół na terenie Jasła: Szkoła Podstawowa Nr 4 (ul. W. Pola), Przedszkole Miejskie Nr 6 (ul. Kopernika), Gimnazjum Nr 1 (ul. Czackiego), I Liceum Ogólnokształcące (ul. Czackiego), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Koralewskiego).

Policja zwraca się z prośbą do mieszkańców Jasła o nie korzystanie z samochodów w celu upłynnienia ruchu dla służb ratowniczych.

http://www.jaslo.pl/Aktualnosci/one_news_form?ktab=18&f_kat=18&n_id=news2010-06-04-170044844&b_start:int=35&archive_view=

Authors

Related posts

Top