Powodz.ngo.pl – potrzebni wolontariusze do infolinii

Serwis powodz.ngo.pl służy wymianie informacji pomiędzy osobami i instytucjami poszkodowanymi w wyniku majowej powodzi a tymi, którzy mogą zaoferować im swoją pomoc. Jest także narzędziem wspierającym i koordynującym działania organizacji pozarządowych na rzecz powodzian.

Trwa wspólna akcja 16 organizacji pozarządowych, służąca pomocy osobom poszkodowanym w trakcie tegorocznych powodzi. W serwisie powodz.ngo.pl na bieżąco aktualizowane są informacje na temat pomocy powodzianom. W serwisie społecznościowym Facebook uruchomiony został specjalny profil akcji. Zakończone zostały prace nad uruchomieniem infolinii.

Współpraca organizacji pozwala na bieżącą wymianę informacji o tym co najbardziej jest potrzebne na terenach dotkniętych powodzią. Do tej pory przez serwis powodz.ngo.pl otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń deklaracji pomocy, które przekazywane są na bieżąco do osób koordynujących wsparcie.

Rusza także infolinia – uruchomiona dzięki wsparciu Telekomunikacji Polskiej SA, Fundacji im. Stefana Batorego, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Infolinia w pierwszym etapie funkcjonowania będzie czynna codziennie od 8 do godz. 15.00. Służyć będzie wymianie informacji między instytucjami i organizacjami niosącymi pomoc, a także osobom, które chcą tej pomocy udzielić.

W związku z tym poszukujemy 15 wolontariuszy i wolontariuszek do pracy w infolinii. Zapraszamy inne organizacje do zachęcenia – Waszych członków i członkinie, pracowników i pracowniczki do zaangażowania się w tę formę pomocy powodzianom. Tę propozycję kierujemy do osób z Warszawy – centrum pomocy znajduje się bowiem w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej na ul. Podchorążych.

Współpraca na infolinii wymaga umiejętności rozmowy oraz dobrej obsługi komputera (formularze internetowe). Ze względu na konieczność szkolenia osób chętnych do współpracy liczymy na minimalne zaangażowanie w postaci 2-3 dni w tygodniu po 4-6 godzin.

Do tej pory chęć pomocy w infolinii zadeklarowały m.in.: Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie Harcerskie, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Wiosna oraz Polska Akcja Humanitarna.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Karoliną Dudek [email protected] W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska, telefonu oraz dyspozycyjności.
źródło: powodz.ngo.pl

Polecamy serwis pomocowy http://powodz.ngo.pl/

hastagi na stronie:

#powĂłdĹş wolontariat #wolontariusze powĂłdĹş #www powodz ngo pl

Authors

Related posts

Top