Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie

Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie
W Warszawie powstanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czyli miejsce w którym będą odbierane zgłoszenia z numerów alarmowych, w tym z telefonu 112. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś (12 lipca) w przyszłej siedzibie centrum wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W uroczystości wziął udział Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Centrum Powiadamiania Ratunkowego zostanie utworzone w budynku dawnego Zespołu Szkół Budowlanych nr 2 przy ul. Młynarskiej 43/45 na Woli. W centrum będą zastosowane zaawansowane rozwiązania informatyczne, które umożliwią przyjmowanie i natychmiastowe powiadamianie odpowiednich służb ratowniczych i porządkowych oraz skrócenie ich czasu reakcji.

Jak powiedziała prezydent Gronkiewicz-Waltz, Centrum Powiadamiania Ratunkowego ma ruszyć w pierwszym kwartale 2011 roku. Początkowo będzie obejmować swoim zasięgiem miasto stołeczne Warszawa, a docelowo również 9 sąsiednich powiatów: nowodworski, legionowski, wołomiński, miński, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, grodziski i warszawski zachodni.

Centrum Powiadamiania Ratunkowego „112” ma funkcjonować w ramach budowanego Zintegrowanego Stanowiska Koordynacji i Reagowania miasta stołecznego Warszawy. Będzie ważnym elementem nowoczesnego systemu bezpieczeństwa stolicy, szczególnie w kontekście przygotowań do EURO 2012.

Kwota 1,3 mln zł na CPR w Warszawie przyznana na mocy porozumienia pochodzi z rezerwy celowej w dyspozycji MSWiA na budowę systemu powiadamiania ratunkowego na terenie kraju. Są to pieniądze na 2010 rok. Środki zostały przekazane wojewodzie mazowieckiemu, a potem trafiły do urzędu miasta. Dzięki dofinansowaniu możliwa będzie organizacja centrum i zakup urządzeń infrastruktury sieciowej.

Ponadto, dla województwa mazowieckiego na ten rok minister spraw wewnętrznych i administracji przyznał 800 tys. zł na zakup urządzeń i aplikacji dla CPR w Radomiu.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/8565/Centrum_Powiadamiania_Ratunkowego_w_Warszawie.html

hastagi na stronie:

#cpr w radomiu #cpr radom

Authors

Related posts

Top