Małopolskie Gminy otrzymają pieniądze na wynajem kontenerów dla powodzian

Gminy otrzymają pieniądze na wynajem kontenerów dla powodzian. 1,2 mln złotych otrzymają Pcim, Pleśna, Szczucin oraz Dobczyce.

Samorządy będą mogły wynajmować kontenery, a także mieszkania dla rodzin, które nie mogą wrócić do domów zniszczonych przez powódź lub osuwiska. W ramach dotacji refundowane będą koszty wynajmu do 1000 złotych miesięcznie.

Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski już wkrótce podpisze umowy z gminami: Pcimiem, Pleśną, Szczucinem, Dobczycami na łączną kwotę 1,2 mln złotych. Te cztery samorządy zgłosiły zapotrzebowanie na pomoc finansową z budżetu państwa.

Koszty najmu kontenera lub mieszkania, do 1000 złotych miesięcznie (do końca listopada 2010 roku) będą refundowane z budżetu państwa. Jeżeli kwota najmu będzie wynosić więcej, wówczas w kosztach będą partycypować będzie również, po połowie, samorząd oraz użytkownicy kontenera bądź mieszkania np.: koszt najmu wynosi 1300 zł – 1000 zł dotacja ze skarbu państwa, 150 zł samorząd, 150 zł mieszkaniec. W ramach dotacji nie będą finansowane opłaty za media.

Małopolski Urząd Wojewódzki będzie przekazywał gminom co miesiąc pieniądze na pokrycie kosztów związanych z wynajmem kontenerów i mieszkań. Refundacja będzie ustalana na podstawie umów zawartych przez gminę z firmami wynajmującymi mieszkania i kontenery oraz faktur i rachunków przesłanych przez samorządy.

Obecnie w gminie Szczucin (powiat dąbrowski) wynajętych jest 107 kontenerów, w Dobczycach (powiat myślenicki) 2 mieszkania, w Pcimiu (powiat myślenicki) 12 mieszkań, a w Pleśnej (powiat tarnowski) 5 mieszkań.

http://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=6289

hastagi na stronie:

#yhs-fh_lsonsw

Authors

Related posts

Top