Bogatyni zalana

W Bogatyni (Dolnośląskie) wylała rzeka Miedzianka, dopływ Nysy Łużyckiej; doszło do zalania wielu rejonów miasta i lokalnych podtopień. Jedna osoba nie żyje. Na miejscu pracuje 10 łódek, również z Niemiec. Strażacy wypompowują wodę i pomagają w ewakuacji ludności.
Wieczorem pękła zapora na zbiorniku retencyjnym Niedów, na rzece Witka, przy elektrowni Turów. Woda zalewa okoliczne miejscowości na trasie Bogatynia-Zgorzelec. Fala kulminacyjna do Zgorzelca ma dotrzeć za trzy godziny.
Jak poinformowano w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, fala miejscami ma wysokość siedmiu metrów. – To są ogromne ilości wody, które wylewają się ze zbiornika i te masy idą na Zgorzelec – powiedział dyżurny.

Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego
Dziś o godzinie 17.00 zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, podczas którego przedstawiono bieżącą informację dotyczącą zagrożenia powodziowego na obszarze województwa dolnośląskiego.
Szczególną uwagę poświęcono gminie Bogatynia i powiatowi zgorzeleckiemu, gdzie od godzin porannych wystąpiły bardzo wysokie opady deszczu, powodując gwałtowne przybory wód we wszystkich rzekach i potokach w tym rejonie.
sobota, 7 sierpnia 2010

Godz. 17.00
Wojewoda Rafał Jurkowlaniec weźmie udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie poświęcone będzie aktualnej sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej na Dolnym Śląsku.
Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1.

Godz. 23.00
Odbędzie się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem wojewody Rafała Jurkowlańca.
Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1.

źródła:
http://wiadomosci.onet.pl/2700,2207542,dramatyczna_sytuacja_w_bogatyni_czesci_miasta_nie_ma,wydarzenie_lokalne.html
http://wiadomosci.onet.pl/2207549,11,pekla_zapora__zgorzelec_w_opalach,item.html
http://www.duw.pl/Biuro,Prasowe,198.html
http://www.e-bogatynia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4801&Itemid=490

Nad całą Polską przechodzą gwałtowne burze z wyładowaniami atmosferycznymi i gradem.

hastagi na stronie:

#PRZYCZYNY POWODZI W BOGATYNI #bogatynia zalana #zbiornik retencyjny niedów #bogatynia przyczyny powodzi #powodz sierpien #przyczyna powodzi w bogatyni #www powodzbogatynia pl #powódź w zgorzelcu #zalana bogatynia #bogatynia zalana zdjęcia #Powodz w Zgorzelcu

Authors
Tags , , , , , , , , ,

Related posts

Top