Bogatynia Zgorzelec – ważane informacje

Informujemy, że punkt pomocy dla ewakuowanych jest uruchomiony w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Prusa 17

Komunikat o miejscu pobierania piasku i worków

Informujemy, że worki i piasek można pobierać:

Rzeczki Dolne:

* zjazd do Państwa Kapuśniaków
* Jow-Pol

Przedmieście Nyskie:

* Most Staromiejski przy Restauracji Staromiejskiej
* Bulwar Grecki na wysokości ul. Struga

Apelujemy do mieszkańców o pomoc w zabezpieczaniu terenów zagrożonych zalaniem tj. Przedmieścia Nyskiego i rejonu nad rzeką Czerwona Woda

Komunikat o przerwaniu tamy na Witce

komunikat.jpg

W związku z przerwaniem tamy na Witce fala kulminacyjna pojawi się w Zgorzelcu już za ok. 4 godziny.

Spodziewane jest znaczne podniesieniem stanu wód w rzekach Nysa Łużycka i Czerwona Woda.

Apelujemy do mieszkańców terenów leżących w bezpośrednim sąsiedztwie obu rzek o zabezpieczenie posesji, domów i mienia przed zalaniem oraz o odprowadzenie samochodów z terenów nadrzecznych.

W związku z realną groźbą zalania ujęć wody pitnej prosimy mieszkańców o zabezpieczenie w domach zapasów wody. Prosimy również o powiadomienie sąsiadów i rodzin.

Informacja o tym, gdzie zostanie dostarczony piach i worki do zabezpieczania domów i posesji zostanie podana na stronie Urzędu Miasta www.zgorzelec.eu oraz rozsyłane na bieżąco za pośrednictwem usługi MULTIINFO .

usługa MULTIINFO
Aby zostać objętym usługą , należy wysłać pod numer 661001818 krótką informację tekstową (sms) o treści :
Tak aby zarejestrować się w systemie Multiinfo UM Zgorzelec
Nie aby wyrejestrować się z systemu Multiinfo UM Zgorzelec (dotyczy osób, które uprzednio zarejestrowały się w systemie)
Serwis jest w całości zautomatyzowany, dlatego prosimy o niewysyłanie sms’ów o innej treści. Każdorazowo, po wysłaniu sms-a z komendą, rejestrujący otrzymuje potwierdzenie o zarejestrowaniu numeru lub jego wyrejestrowaniu z usługi.

http://www.zgorzelec.eu/aktualnosci/aktualnosci/multiinfo-czyli-sms-y-z-urzedu.html

Informujemy, że z powodu intensywnych opadów, znaczna część Bogatyni znalazła się pod wodą. Ze względu na trwającą tam akcję ratowniczą wjazd do miasta i przejazd przez nie jest niemożliwy. Policja apeluje do wszystkich, aby nie utrudniali działań służb ratowniczych i zrezygnowali z podróży w zagrożony rejon.

Miedzianka zalała Bogatynię

Co najmniej jedna osoba zginęła w wyniku wylania rzeki Miedzianki w Bogatyni. W części miasta woda sięga pierwszego piętra. Walą się budynki, miasto jest sparaliżowane i odcięte od świata – alarmuje burmistrz Bogatyni. Strażacy i żołnierze ewakuują mieszkańców. To jednak nie jedyne miasto, które zostało zalane.

Policja potwierdziła informację o śmierci kobiety, której zwłoki wyłowiono niedaleko jej miejsca zamieszkania.

– Cały czas ratujemy ludzi. W grę nie wchodzą żadne worki z piaskiem – połowa miasta jest pod wodą. Domy się walą, sytuacja jest dramatyczna. Do miasta nie można się nawet dostać – przejezdna jest tylko jedna droga od strony Zgorzelca, a całe miasto jest sparaliżowane – mówił w TVP Info burmistrz Bogatyni Andrzej Grzmielewicz.

– Pomagają nam Niemcy i wiele jednostek straży pożarnej, nawet spoza powiatu zgorzeleckiego – dodał burmistrz. Punkt ewakuacyjny jest przygotowany w Szkole Podstawowej nr 3 i w ośrodku OSiR-u, które położone są wyżej.

Dolnośląska policja apeluje do kierowców, aby omijali rejony Bogatyni i nie korkowali dróg do miasta, którymi zmierza ciężki sprzęt wojskowy, aby pomóc powodzianom.

Miedzianka wylała z powodu intensywnych opadów deszczu. Zalane zostało pół miasta, w niektórych miejscach poziom wody sięga nawet pierwszego piętra – potwierdził Krzysztof Gielsa, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

– Na miejscu pracują strażacy, którzy łódkami przewożą dobytek, ewakuują ludzi. Pomagają nam strażacy niemieccy. W sumie na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej, ale już jadą kolejni strażacy z innych rejonów województwa – powiedział Gielsa.

Autor: annd, pszl; Źródło: PAP, TVP info, Twoje Info

źródło: http://www.tvp.info

Wszystkie informacje pochodzą z serwisu miasta Zgorzelec : http://www.zgorzelec.eu/aktualnosci/http://www.zgorzelec.eu/aktualnosci/ i tam należy szukać aktualnych informacji

hastagi na stronie:

#przejazd przez zgorzelec #powĂłdĹş zgorzelec #powodz Zgorzelec #powĂłdz w zgorzelcu #powĂłdz zgorzelec #zgorzelec powĂłdz #zgorzelec przejazd #powĂłdĹş w zgorzelcu 2010

Authors

Related posts

Top