Kolonie dla dzieci z rodzin dotkniętych powodzią

Kolonie dla dzieci z rodzin dotkniętych powodzią

Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zorganizowało wyjazdy dla dzieci dotkniętych powodzią z terenu województwa dolnośląskiego (ok. 120 osób z Bogatyni, Piechowic, Starej Kamienicy, Zagrodna, Zawidowa, Pielgrzymki, Wlenia i Nowogrodźca). Dzieci wyjadą 15 sierpnia na kolonie do Lubiatowa koło Sławy do Ośrodka Kolonijnego SABAT. Organizatorem turnusu terapeutyczno-edukacyjnego jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Oddziału Okręgowego we Wrocławiu. Dzieci trafią pod opiekę wykwalifikowanej kwadry, wśród której znajdą się psycholodzy i pedagodzy. Wypoczynek w całości zostanie sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wyjazdy trwają 14 dni i przeznaczone są dla dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych (6-12 lat), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Koszt dwutygodniowego turnusu dla jednego dziecka wynosi ok. 1 000 zł. W ramach tych środków pokryte są koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników, zatrudnienia kadry oraz stałej opieki lekarza, koszty związane z realizacją programu, ubezpieczenie, ewentualne koszty wyprawki, itp.

15 sierpnia 2010 r. (niedziela) – wyjazd dzieci (3 autokary) o godz. 8.00 z:

* Miejsce: Bogatynia, Ośrodek Kultury, ul. II Armii Wojska Polskiego 1.
(2 autokary)

* Miejsce: Nowogrodziec. Następnie autokar przejedzie przez Zawidów, Piechowice, Starą Kamienice, Pielgrzymkę (tu również zabierze dzieci z Wlenia), Zagrodno.
(1 autokar zbiorczy)

„Razem bezpiecznej” w Kielcach
Grupa 145 dzieci m.in. z poszkodowanej przez majową i czerwcową powódź gminy Gorzyce w województwie podkarpackim wypoczywa na koloniach w Kielcach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowało dla nich dzień pełen atrakcji. Dzieci spotkały się m.in. z popularnym pięściarzem Pawłem Kołodziejem.

Dzieci spędzą w Kielcach niemal dwa tygodnie (9 sierpnia – 22 sierpnia b.r.). MSWiA chcąc uatrakcyjnić pobyt dzieci na koloniach zorganizowało akcję w ramach kampanii „Bezpieczne Wakacje 2010”, która jest jednym z elementów rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Do udziału udało się zaprosić pięściarzy z największej grupy bokserskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Bullit KnockOut Promotions.

Spotkanie odbyło się w czwartek (12 sierpnia br.) w Kielcach w Internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W spotkaniu z dziećmi z województwa podkarpackiego wziął udział popularny pięściarz Paweł Kołodziej (Mistrz Świata federacji WBF w kategorii junior ciężkiej), policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Popularny sportowiec w ramach zajęć opowiedział o swojej karierze oraz o tym, jak zawodowy sport wpłynął na jego życie. Był również czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy. Od policjantów dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać wakacje, a w szczególności, jak bezpiecznie wypoczywać i bawić się nad wodą. Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa służbowego oraz prezentacja policyjnych pojazdów m.in. motocykla i radiowozu. Polski Czerwony Krzyż zapoznał dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały wyprawki szkolne m.in. plecaki i piórniki.

http://www.duw.pl/Aktualnosci,345.html
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/8614/Razem_bezpiecznej_w_Kielcach.html

hastagi na stronie:

#kolonie dla dzieci kielce 2010

Authors

Related posts

Top