Prognoza pogody dla Polski na sylwester i nowy rok 2011

Prognoza pogody dla Polski

W ciągu najbliższych dni pogodę w Polsce będą kształtowały niże oraz związane z nimi fronty atmosferyczne przemieszczające się nad krajem. Początkowo napłynie cieplejsze, polarno-morskie powietrze z północnego-zachodu. W sobotę ponownie zacznie napływać mroźne, arktyczne powietrze znad Skandynawii.

30/31.12.2010 (czwartek/piątek)
W nocy zachmurzenie duże, na południu lokalnie przejaśnienia i rozpogodzenia. W północnej części kraju oraz na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku okresami opady śniegu. Na Pomorzu, Wybrzeżu, Nizinie Szczecińskie i Ziemi Lubuskiej wystąpią również opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -14°C w Kotlinie Kłodzkiej do -10°C w Małopolsce, -9°C w centrum, oraz do -8 na Suwalszczyźnie. Na Wybrzeżu od -8°C do -5°C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, jedynie na krańcach północno-zachodnich porywisty.

31.12.2010 (piątek) – Sylwester
W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, a na zachodzie kraju oraz na Wybrzeżu i Pomorzu również okresami opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -6°C na Podkarpaciu, -4°C na Suwalszczyźnie do -2°C w centrum, oraz do około 0°C, 1°C na Wybrzeżu, Pomorzu i na zachodzie kraju. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, na wschodnim Wybrzeżu dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h.

31.12.2010/01.01.2011 (piątek/sobota)
W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu, a na zachodzie i w centrum kraju możliwe także opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -7°C, -4°C na krańcach wschodnich oraz na Mazurach i Pomorzu do -3°C na południowym zachodzie, oraz do 0°C lokalnie na zachodzie i Wybrzeżu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, w północnej części kraju porywisty, w porywach do 65 km/h, a na Wybrzeżu silny i porywisty, w porywach do 90 km/h.

01.01.2011 (sobota) – Nowy Rok
W dzień w całym kraju pochmurno, okresami opady śniegu, na południu i zachodzie możliwe przejściowo opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -2°C na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie do około 0°C w centrum i na zachodzie kraju. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, na zachodzie kraju do 75 km/h, a na Wybrzeżu wiatr silny i porywisty, w porywach do 90 km/h.

Prognoza orientacyjna

02.01.2011 (niedziela)
 Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C. Temperatura maksymalna od
-4°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.

03.01.2011 (poniedziałek)
 Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w północnej połowie kraju przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -4°C, na Podkarpaciu -10°C. Temperatura maksymalna od -5°C w województwach wschodnich i południowych do -1°C na Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

INSTYTUT METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ
Państwowy Instytut Badawczy
Pion Administracji, Informatyki, Marketingu i Współpracy z Zagranicą
Biuro Prasowe
Katarzyna Bieniek
Ul .Podleśna 61,
01-673 Warszawa
Tel. 22 5694189
503122100
e-mail: [email protected]
www.pogodynka.pl

Authors

Related posts

Top