W ten weekend upalnie i burzowo!

Komunikat IMGW PIB 01.06.2011

Upalnie i burzowo!

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami burze, które lokalnie mogą być gwałtowne, z intensywnymi opadami deszczu, a nawet z gradem. Przewidywana wysokość opadów 15-20mm, lokalnie do 30mm. Temperatura maksymalna od 17°C na wybrzeżu, 22°C na zachodzie do 29°C w centrum i wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silny i porywisty, w porywach do 75km/h , zmienny.

Czwartek 02.06.2011

W nocy na przeważającym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i miejscami, zwłaszcza na wschodzie, w centrum oraz południu kraju, burze stopniowo zanikające. Lokalnie możliwy opad gradu. Jedynie na w Polsce północno-zachodniej zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Prognozowana wysokość opadu w burzach w województwach : łódzkim, opolskim, śląskim, kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części dolnośląskiego i wielkopolskiego około 10mm, 20mm. Temperatura minimalna: w zachodniej połowie kraju od 9°C do 12°C, w centrum około 13°C, a na wschodzie od 14°C do 16°C. Wiatr z kierunków północnych, na zachodzie kraju umiarkowany, na pozostałym obszarze słaby. Podczas burz porywy wiatru do 65km/h.

W dzień na wybrzeżu i Pomorzu oraz na zachodzie kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz zwłaszcza w Polsce południowej i południowo-wschodniej burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w burzach w województwach południowych i południowo-wschodnich do 15mm, 25mm. Temperatura maksymalna: od 17°C, 21°C nad samym morzem, 21°C, 24°C na zachodzie kraju do 25°C, 29°C na pozostałym obszarze. Wiatr przeważnie umiarkowany z kierunków północnych. Podczas burz porywy wiatru do 70km/h.

Piątek 03.06.2011

W nocy na północy i zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu, oraz początkowo w centrum i na wschodzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, a na Śląsku, w Małopolsce także burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach około 15mm. Temperatura minimalna od 9°C, 12°C na północy i zachodzie do 11°C, 14°C na południu i wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany północny i północno-wschodni, podczas burz wiatr porywisty do 60 km/h.

W dzień na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane, lokalnie małe, tylko na południu i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże i tam przelotne opady i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach około 15mm. Temperatura maksymalna od 18°C, 22°C nad samym morzem, 24°C, 27°C na przeważającym obszarze do 28°C, 29°C lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany , na południu podczas burz silniejszy porywisty (w porywach do 65km/h) północny i północno-wschodni.

Sobota 04.06. 2011

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i południowym zachodzie oraz lokalnie w centrum okresami wzrastające do dużego i miejscami tam burze, które lokalnie, zwłaszcza na południu, mogą być gwałtowne, z intensywnymi opadami deszczu, a nawet z gradem. Temperatura minimalna od 9°C na Pomorzu do 14°C w Małopolsce. Temperatura maksymalna od 20°C na wybrzeżu, 26°C w centrum do 29°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, północno- wschodni.

Niedziela 05.06. 2011

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i w pasie dzielnic centralnych okresami wzrastające do dużego i miejscami burze, które lokalnie mogą być gwałtowne, z intensywnymi opadami deszczu, a nawet z gradem. Temperatura minimalna od 10°C na Pomorzu do 15°C na południu. Temperatura maksymalna od 22°C na wybrzeżu, 29°C w centrum do 30°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silny i porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW PIB jako źródła informacji.

Bieżące informacje pogodowe

www.pogodynka.pl

www.imgw.pl

Biuro prasowe IMGW PIB

503 122 100

Authors

Related posts

Top