Coraz cieplej i burzowo!

Coraz cieplej i burzowo!

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów od 10mm do 20mm, punktowo w burzach do 35mm. Temperatura maksymalna od 22°C na krańcach zachodnich do około 28°C w centrum i 30°C na południowym wschodzie. Nad samym morzem od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie kraju skręcający na zachodni. W czasie burz wiatr silny i porywisty w porywach do 75km/h, a lokalnie do 90km/h.

Sobota 09.07.2011
W nocy na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w części wschodniej i centralnej kraju występować będą przelotne opady deszczu, a początkowo także lokalne burze z możliwością gradu. Wysokość opadu na północnym wschodzie i wschodzie osiągnie od 10mm do 20mm. Na południowym zachodzie, zachodzie a potem także na południu zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. Miejscami, zwłaszcza nad ranem, silniejsze zamglenia ograniczające widzialność do słabej. Temperatura minimalna od 11°C, 12°C w kotlinach górskich oraz miejscami na zachodzie do 13°C, 17°C na przeważającym obszarze kraju. Wiatr słaby, początkowo umiarkowany z kierunków zachodnich. Podczas burz wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 90km/h.
W dzień przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu, zwłaszcza w Karpatach oraz na krańcach północno-wschodnich kraju okresowy wzrost zachmurzenia i miejscami przelotne opady i burze. Na krańcach północno-wschodnich prognozowana wysokość opadów do 15mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 28°C, a na południu kraju nawet do 29°C, tylko nad morzem miejscami 21°C, 23°C. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70km/h.

Niedziela 10.07.2011
 W nocy w zachodniej połowie kraju (od Śląska po Pomorze i wybrzeże) oraz w zachodnich Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwe lokalne burze. Na pozostałym obszarze (zwłaszcza na wschodzie) zachmurzenie małe lokalnie umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 13°C na północnym wschodzie do 17°C na południu i zachodzie kraju. Wiatr na wschodzie i południu kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, z kierunków południowych.
W dzień przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże a okresowo, przelotne opady i początkowo burze przemieszczające się z zachodu na wschód kraju. W pasie od Mazur do Śląsk prognozowana wysokość opadów w burzach od 15mm do 25mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 25°C do 28°C, a na wschodzie i południowym wschodzie lokalnie do 30°C. Chłodniej jedynie na krańcach północno-zachodnich i nad morzem, tam od 20°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, podczas burz dość silny i porywisty przeważnie południowy i południowo-zachodni, od północnego zachodu kraju skręcający na zachodni. W porywach wiatr do 70km/h.

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW PIB jako źródła informacji.

Bieżące informacje pogodowe
www.pogodynka.pl
www.imgw.pl
Biuro prasowe IMGW PIB
503 122 100

Authors

Related posts

Top