Pogodny sierpniowy długi weekend 2011

Pogodny długi weekend

Sobota 13.08.2011

W nocy zachmurzenie duże lub całkowite, na wschodzie kraju początkowo większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Najwięcej opadów na północy kraju, na wybrzeżu wschodnim miejscami do 10mm. W zachodniej połowie kraju oraz na Żuławach możliwe burze. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C, w kotlinach górskich chłodniej, od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, tylko na wybrzeżu wschodnim północno-wschodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach na południu i wschodzie kraju od 15 do 20mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 25°C, jedynie nad samym morzem i w obszarach górskich chłodniej, od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju z kierunków południowych, na pozostałym obszarze zachodni i południowo-zachodni, a na wybrzeżu z kierunków północnych. W rejonach burz porywy wiatru do 65km/h.

Niedziela 14.08.2011

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie duże i przelotne opady oraz burze (prognozowana wysokość opadu w burzach do 15mm). Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura minimalna: na przeważającym obszarze od 12°C do 15°C, jedynie na południowym wschodzie cieplej od 16°C do 18°C, a w obszarach górskich chłodniej, od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-zachodniego.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Na wschodzie kraju, a wieczorem również na krańcach zachodnich burze (prognozowana wysokość opadu w burzach do 15mm). Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C, jedynie na południowym zachodzie cieplej, od 25°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 65km/h.

Poniedziałek 15.08.2011

Zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie na ogół małe. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie, zwłaszcza na zachodzie i północy burze mogą być gwałtowne, z silnym opadem deszczu i porywistym wiatrem. Temperatura minimalna od 12°C na wschodzie do 17°C na zachodzie. Temperatura maksymalna od 22°C na północy do 26°C w centrum i 29°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, w rejonie burz silniejszy, porywisty, w porywach do 70km/h.

źródło:
Biuro prasowe IMGW PIB

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW PIB jako źródła informacji.

Authors

Related posts

Top