Pogoda 23-25.08.2011

Komunikat IMGW PIB 22.08.2011

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem IMGW PIB nt. bieżącej oraz prognozowanej sytuacji barycznej.

Wracają upały!

Wtorek 23.08.2011

W nocy na wschodzie, południu i południowym zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, ale miejscami, zwłaszcza na północy mgły ograniczające widzialność poniżej 200m. Temperatura minimalna: na przeważającym obszarze kraju od 11°C do 15°C, tylko na południu kraju cieplej, od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 55km/h.

W dzień zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na krańcach południowych i południowo zachodnich kraju okresami duże. W Karpatach, Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim, a wieczorem również na zachodzie Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach od 15 do 25mm. Temperatura maksymalna od 22°C, 23°C na północy, do około 26°C w centrum i 28°C, 29°C na południu kraju. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie kraju przechodzący na południowo-wschodni oraz wschodni i wzrastający do umiarkowanego. W czasie burz porywy wiatru do 70km/h.

Środa 24.08.2011

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady i burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na Górnym Śląsku i w Małopolsce wzrastające do dużego i tam również możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C, 12°C na północnym wschodzie kraju do 17°C w centrum i 20°C na krańcach południowo zachodnich. Wiatr słaby do umiarkowanego, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60km/h.

W dzień na północnym wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Strefa opadów będzie przemieszczać się z zachodu na wschód kraju. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 25mm. Temperatura maksymalna: na wybrzeżu, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu od 24°C do 27°C, na pozostałym obszarze od 28°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo wschodni i południowy, na zachodzie kraju wieczorem skręcający na południowo zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75km/h.

Czwartek 25.08.2011

Zachmurzenie małe i umiarkowane, z upływem dnia wzrastające miejscami do dużego aż do wystąpienia, przelotnych opadów deszczu i burz. Lokalnie, zwłaszcza na zachodzie i południu burze mogą być gwałtowne, z silnym opadem deszczu i gradu oraz porywistym wiatrem. Temperatura minimalna od 14°C na północnym wschodzie do 20°C na południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od 27°C na północnym-wschodzie do 31°C w centrum i 33°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo wschodni, w rejonie burz silniejszy, porywisty, w porywach do 90km/h.

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW PIB jako źródła informacji.

Authors

Related posts

Top