Pogoda 25-28.08.2011

Komunikat IMGW PIB 25.08.2011

Upalnie i burzowo.

W piątek zachmurzanie małe, po południu możliwe przelotne opady i burze z wyjątkiem Podlasia, Warmii i Mazur, Suwalszczyzny i wschodniego wybrzeża. Najcieplej na południu Polski do 34°C. W sobotę upały tylko na wschodzie kraju i w Małopolsce. Podczas burz silny wiatr w porywach do 90km/h. W niedzielę możliwe opady na krańcach wschodnich.

Piątek 26.08.2011

W nocy zachmurzenie umiarkowane, w Polsce centralnej duże. Miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych na południu do 10mm, a na południowym zachodzie od 15 do 30mm. Na zachodzie kraju miejscami mgła ograniczające widzialność do bardzo słabej. Temperatura minimalna od 14°C na północnym wschodzie i 18°C na północnym zachodzie do 20°C w centrum i na południu Polski. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty, w porywach do 70km/h.

W dzień zachmurzenie małe do umiarkowanego, po południu przelotne opady deszczu i burze, miejscami opady grad. Przewidywana wysokość opadu w burzach do 25mm. Bez opadów i burz na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i wschodnim wybrzeżu. Temperatura maksymalna od około 27°C na północnym wschodzie i nad samym morzem do 32°C w centrum i 34°C na południu Polski. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80km/h.

Sobota 27.08.2011

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane i duże, miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 16°C na północnym wschodzie do 21°C w centrum i na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo wschodni i południowy. Podczas burz wiatr silniejszy i porywisty, w porywach do 80km/h.

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu i burz, miejscami z gradem. Bez opadów i burz na krańcach wschodnich Polski. W burzach przewidywana wysokość opadów do 35mm. Temperatura maksymalna od 21°C, 24°C na zachodzie kraju do 28°C, 31°C na wschodzie oraz do 33 w Małopolsce. Wiatr umiarkowany, południowo wschodni, skręcający na zachodzie kraju na południowo zachodni i zachodni. W rejonach burz wiatr silny i porywisty, w porywach do 90km/h.

Niedziela 28.08.2011

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i północy okresami duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 15°C. Temperatura maksymalna od 20°C na północnym-zachodzie do 25°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW PIB jako źródła informacji.

Biuro prasowe IMGW PIB

Authors

Related posts

Top