Pogoda 26-29.08.2011

Zapraszamy do zapoznaia się z komunikatem IMGW PIB nt. bieżącej i prognozowanej sytuacji pogodowej kraju.

Upalnie tylko do soboty.

W piątek i sobotę upalnie w przeważającej części kraju i burzowo. W czasie burz porywy wiatry do 80km/h. W niedzielę maksymalna temperatura od 20°C do 22°C. W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Wiatr słaby jedynie na wybrzeżu okresami porywisty do 50km/h.

Piątek 26.08.2011

Zachmurzenie małe lub umiarkowane, miejscami duże i przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w burzach od 10 do 25mm. Temperatura maksymalna od 27°C na północnym wschodzie do 33°C na południowym zachodzie, w rejonie Zatoki Gdańskiej chłodniej – około 25°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70km/h.

Sobota 27.08.2011

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na południu i w centrum kraju początkowo miejscami zachmurzenie duże i możliwe zanikające przelotne opady deszczu lub burze. Nad ranem na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenie do umiarkowanego lub dużego i możliwe burze oraz przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C na północnym wschodzie do 21°C w centrum i na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni. W rejonach burz wiatr silny i porywisty, w porywach do 60km/h.
W dzień we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe do umiarkowanego, po południu lub pod wieczór miejscami wzrost zachmurzenie do dużego i burze oraz przelotne opady deszczu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże przed południem miejscami rozpogodzenia, z zachodu do centrum Polski będzie przemieszczać się strefa przelotnych opadów deszczu i burz. Burzom w całym kraju mogą towarzyszyć ulewy lub grad. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 30mm, a na południowym zachodzie kraju do 40mm. Temperatura maksymalna: na zachodzie kraju od 21°C do 26°C, na pozostałym obszarze od 28°C do 32°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie kraju skręcający na kierunki zachodnie. W rejonach burz wiatr silny i porywisty, w porywach do 80km/h.

Niedziela 28.08.2011

W nocy zachmurzenie umiarkowane do dużego, na wschodzie kraju początkowo miejscami rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, w centrum i na wschodzie Polski miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 30mm. Temperatura minimalna od 14°C do 18°C, na zachodzie od 10°C do 13°C. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie kraju z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 70km/h.
W dzień na północy i wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C, na Pomorzu i Wybrzeżu od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

Poniedziałek 29.08.2011

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, głównie na północy wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 14°C. Temperatura maksymalna od 20°C na północnym-wschodzie do 25°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, w porywach do 50km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW PIB jako źródła informacji.

Biuro prasowe IMGW PIB

Authors

Related posts

Top