Pogoda 27-29.08.2011

Upalnie i burzowo.

Dziś w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim wystąpią burze. W niektórych regionach burze z gradem. Szczegóły na stronie www.pogodynka.pl zakładka ostrzeżenie.

27.08.2011 ( sobota)

Prognoza dla Polski na sobotę od godz.17.00 do 20.00

W województwach zachodnich zachmurzenie duże i miejscami słaby deszcz. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, ale w pasie od wschodniej części Dolnego Śląska i od Opolszczyzny przez wschodnią część Wielkopolski po rejon Zatoki Gdańskiej lokalnie możliwe są burze. W czasie burz prognozowana wysokość opadów 20-30 mm. Temperatura od 18°C na krańcach zachodnich do 27°C, 32°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, we wschodniej połowie kraju południowo-wschodni, na zachodzie z kierunków zachodnich.

27/28.08.2011 (sobota/niedziela)

W nocy na krańcach wschodnich zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przemieszczająca się z zachodu na wschód strefa opadów deszczu i burz, możliwość gradu. Prognozowana wysokość opadu od 5 do 15 mm, w opadach burzowych od 15 do 30 mm. Temperatura minimalna od 12°C, 13°C na zachodzie kraju do 15°C, 17°C na wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie kraju – południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W dzień na północy i wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu, w Bieszczadach po południu możliwe burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni, jedynie na południowym wschodzie kraju słaby, zmienny.

28/29.08.2011 ( niedziela/ poniedziałek)

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane. Jedynie na wybrzeżu zachodnim i Pomorzu oraz na południu Podkarpacia zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, południowo-zachodni od 9°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie małe lub umiarkowane. Jedynie na wybrzeżu i Pomorzu, południu Małopolski i Podkarpacia oraz południowym wschodzie Lubelszczyzny zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie kraju możliwe również burze (prognozowana wysokość opadu w opadach burzowych do 15 mm). Temperatura maksymalna od 20°C na północy do 24 na południu kraju, jedynie na wybrzeżu i Pomorzu chłodniej, od 18°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny południowo-zachodni i południowy, tylko na południowym wschodzie kraju słaby, zmienny.

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW jako źródła informacji.

Biuro prasowe IMGW

503 122 100

Authors

Related posts

Top