Pogoda 5-9.09.2011

Komunikat IMGW PIB 05.09.2011

Burzowo na zachodzie kraju.

W poniedziałek przewidywane burze na zachodzie kraju, lokalnie z gradem. Na wschodzie zachmurzenie umiarkowane. We wtorek maksymalna temperatura do 21°C, wiatr słaby i umiarkowany. W środę najcieplej na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 24°C.

Poniedziałek 05.09.2011

Na wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego i okresami opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana maksymalna wysokość opadów w burzach w województwach dolnośląskim i opolskim do 35mm, w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim 20-30mm, lokalnie do 40mm. Temperatura maksymalna od 23°C na północy kraju, do 29°C w centrum i na południu, chłodniej jedynie na zachodzie, od 19°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, w rejonach górskich okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. W partiach szczytowych Sudetów i Tatr wiatr z prędkością do 70km/h, w Sudetach stopniowo słabnący. W burzach porywy wiatru do 75km/h.

Wtorek 06.08.2011

W nocy zachmurzenie duże lub całkowite i przemieszczająca się z zachodu na wschód kraju strefa opadów deszczu i burz. Na zachodzie kraju stopniowy zanik opadów i po północy postępujące od zachodu większe przejaśnienia. Prognozowana maksymalna wysokość opadu w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, opolskim i na wschód od nich od 10 do 20mm, lokalnie w opadach burzowych do 30mm. Temperatura minimalna od 11°C na zachodzie kraju do 16°C na południowym wschodzie, w dolinach sudeckich od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich, na wschodzie kraju początkowo południowo-wschodni i południowy.

W czasie burz porywy wiatru do 75km/h.

W dzień na wschodzie kraju, a początkowo również na Kielecczyźnie i w Małopolsce zachmurzenie duże lub całkowite z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadu na wschodzie kraju od 5 do 15mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17°C, 18°C na wschodzie do 21°C na pozostałym obszarze kraju, na wybrzeżu od 18°C do 20°C, a w rejonach podgórskich od 16°C do 19°C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny i porywisty.

Środa 07.09.2011

W nocy na północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego i po północy postępujące od zachodu opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200m. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C na wschodzie, około 11°C w centrum i od 13°C do 15°C na zachodzie kraju, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C. Wiatr południowy i południowo-zachodni, w zachodniej połowie kraju umiarkowany, we wschodniej słaby.

W dzień zachmurzenie umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego i całkowitego. Przemieszczająca się z zachodu na wschód strefa opadów deszczu, miejscami umiarkowanych. Bez opadów jedynie na krańcach południowo-wschodnich kraju. Temperatura maksymalna od 15°C do 20°C, jedynie na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie cieplej od 20°C do 24°C. Wiatr południowo-zachodni i południowy umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55km/h.

Publikacja powyższego komunikatu w całości lub części wyłącznie za podaniem IMGW PIB jako źródła informacji.

za http://pogodynka.pl/

Authors

Related posts

Top