933 tys. zł dla poszkodowanych z województwa opolskiego

933 tys. zł dla poszkodowanych z województwa opolskiego
Minister spraw wewnętrznych i administracji uruchomił 933 tys. 085 zł dla poszkodowanych przez nawałnice mieszkańców województwa opolskiego. Z przyznanej pomocy finansowej może skorzystać 191 rodzin z gminy Lubsza (woj. opolskie). Wcześniej środki otrzymali poszkodowani z województwa wielkopolskiego.

Uruchomione środki pozwolą na finansowanie niezbędnych napraw i remontów uszkodzonych domów i lokali mieszkalnych zniszczonych przez nawałnice.

O pomoc finansową mogą się ubiegać 191 rodziny z gminy Lubsza (województwo opolskie).

Przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pieniądze dla województwa opolskiego pochodzą z budżetu państwa, są to środki bezzwrotne.

Wcześniej, 15 września br. pomoc finansowa w wysokości 3 mln zł została przyznana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji mieszkańcom Wielkopolski. Z pomocy finansowej mogą skorzystać poszkodowani z gmin m.in.: Blizanów, Stawiszyn, Nowe Skalmierzyce, Gołuchów, Kępno, Baranów, Przygodzice.

Nawałnica przeszła przez województwa opolskie i wielkopolskie na początku września br. Silny wiatr zrywał dachy budynków i uszkadzał domy.

http://www.mswia.gov.pl/

Authors

Related posts

Top