Aktualności

Warszawa powódź 2010

Komunikat Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy wykonując zarządzenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 19 maja 2010 roku wprowadziła w dniu 19 maja 2010 roku, od godziny 14.00, pogotowie przeciwpowodziowe na terenie m.st. Warszawy.

W związku z tym uruchomione zostały procedury określone w Planie Reagowania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Wg. dzisiejszych informacji IMGW, w piątek, 21 maja, stan wody w Wiśle przewidywany jest na 750 cm. Prognozy meteorologiczne na najbliższe dni nie przewidują ciągłych, intensywnych opadów, co sprzyja spłaszczeniu fali kulminacyjnej.

Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy na bieżąco analizuje komunikaty w zakresie sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.

Służby monitorują stan wałów i ewentualnych przesiąków. Obserwowane jest także międzywale oraz kierowane są przez strażników miejskich ostrzeżenia do posiadaczy działek na tym terenie.

Policja rzeczna uprzedziła użytkowników barek o możliwym zagrożeniu i prosiła o zacumowanie na czas weekendu w portach: czerniakowskim, żerańskim lub praskim.

Prosimy mieszkańców o śledzenie kolejnych komunikatów dotyczących sytuacji hydrologicznej na obszarze miasta.

Przypominamy o całodobowym telefonie Służby Dyżurnej Miasta 22 551 53 71.

Stan przygotowania Warszawy na wypadek powodzi – briefing prasowy

W czwartek, 20 maja, około godz. 16.30*, (CKS, ul. Senatorska 27, sala konferencyjna, I p.) zapraszamy na briefing prasowy, który będzie poświęcony zagrożeniu powodziowemu w Warszawie.

W briefingu weźmie udział: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przedstawiciele służb, biur Urzędu oraz jednostek miejskich.

W związku z prognozowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na piątek, 21 maja br. przekroczeniem stanu alarmowego Wisły w Warszawie Prezydent Miasta stołecznego Warszawy podjęła decyzję o zwołaniu w dniu 20 maja br. w trybie natychmiastowym posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzenie zespołu będzie w całości poświęcone sytuacji hydrologicznej w kraju i możliwych jej skutkach dla m.st. Warszawy.

* godzina rozpoczęcia może ulec zmianie na późniejszą, bowiem uzależniona jest od godziny zakończenia posiedzenia ZZK.

Informacje pochodzą z

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=22311&kat=3

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=22308&kat=3

hastagi na stronie:

#Warszawa powĂłdĹş #warszawa powodz #warszawa powĂłdĹş 2010 #powĂłdĹş 2010 warszawa #prasowy warszawa pl mapa powodz #warszawa powĂłdĹź

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #adze   #dla   #dwh   #dzi   #enia   #enie   #gmina   #jest   #maja   #mswia   #oko