BIZNES Ubezpieczenia

Firma zajmująca się obrotem wierzytelnościami rozpoczęła emisję akcji

Firma ERE Inwestycje S.A. właśnie rozpoczęła emisję akcji przy udziale platformy equity crowdfundingowej

Data publikacji: 2020-12-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Firma zajmująca się obrotem wierzytelnościami rozpoczęła emisję akcji
Kategoria: BIZNES, Ubezpieczenia

Firma ERE Inwestycje S.A. właśnie rozpoczęła emisję akcji przy udziale platformy equity crowdfundingowej Beesfund.

Firma zajmująca się obrotem wierzytelnościami rozpoczęła emisję akcji BIZNES, Ubezpieczenia - Firma ERE Inwestycje S.A. właśnie rozpoczęła emisję akcji przy udziale platformy equity crowdfundingowej Beesfund.

W Polsce co roku dochodzi do około miliona kolizji komunikacyjnych. To jednocześnie prawie milion właścicieli aut, którzy w ciągu trzech lat od zdarzenia mogą ubiegać się o odszkodowanie, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe w większości spraw zaniżają kosztorysy napraw. Firma ERE Inwestycje S.A., która zajmuje się windykacją tych najbogatszych dłużników na świecie, właśnie rozpoczęła emisję akcji przy udziale platformy equity crowdfundingowej Beesfund.

 

Kilka słów o ERE Inwestycje

ERE Inwestycje S.A. to nowa spółka, która zastąpiła powstałą w 2017 spółkę ERE Europa spółka z o.o. Firma zajmuje się kompleksową pomocą w uzyskiwaniu dodatkowej kwoty dla poszkodowanego, w sytuacji gdy doszło do zaniżonego odszkodowania z tytułu polisy OC sprawcy wypadku lub z tytułu Auto Casco oraz prowadzeniem postępowań, celem uzyskania jak najwyższych odszkodowań już na swój rachunek. 

 

Po podpisaniu z nami umowy, klient w krótkim czasie otrzymuje wynegocjowaną sumę przelewem na wskazany numer konta i nie stanowi już strony w sporze z ubezpieczycielem. Bierzemy na siebie cały ciężar dochodzenia wierzytelności oraz zwindykowania towarzystwa ubezpieczeniowego – mówi Łukasz Kowalczyk, prezes ERE Inwestycje S.A.

 

Model działania ERE Inwestycje S.A. to doskonały przykład relacji win-win między biznesem (emitent), społeczeństwem (poszkodowani kierowcy) a inwestorami, którzy chcą w jak najbezpieczniejszy sposób ulokować swój kapitał. Każda ze stron, prócz policzalnego zysku, otrzymuje również pozafinansowe gratyfikacje oraz świadomość, że włącza się w ważny proces transformacji rynku ubezpieczeń.

Cele zbiórki

Pozyskane środki ERE Inwestycje S.A. chce przeznaczyć na zakup nowych wierzytelności z rynku, pokrycie kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa, a także na pokrycie opłat postępowań sądowych. W przypadku nie zebrania pełnej kwoty, emitent będzie kontynuował swoją działalność w oparciu o środki uzyskane z emisji. Nieuzyskanie całej kwoty nie będzie mieć dużego wpływu na samo funkcjonowanie spółki, jednak może wpłynąć na czas osiągnięcia przez nią lepszych wyników. Im większy kapitał do zainwestowania, tym większa stopa zwrotu z inwestycji w krótszym czasie.

A to już wiesz?  Jaka polisa dla studenta medycyny? Nowa oferta od INTER dla zawodów medycznych.

 

Dlaczego warto zainwestować?

ERE Inwestycje S.A. to spółka tworzona przez profesjonalistów – dzięki odpowiednim procedurom i wysokim standardom pracy, firma może pochwalić się historyczną 98% skutecznością egzekucji należności. Co więcej, rozpoznawalność rynkowa spółki i profesjonalnie prowadzona windykacja, przekłada się na szybkie uzyskiwanie wypłat od ubezpieczycieli, co z kolei zapewnia wysoką rotację środków finansowych. Środki te, wciąż reinwestowane w kolejne wierzytelności, przekładają się na stały przyrost kapitału obrotowego. Dodajmy do tego fakt, że Polska jest jednym z najbardziej zmotoryzowanych krajów w Europie, a w ciągu ostatnich 30 lat liczba samochodów na 1 tys. mieszkańców wzrosła ponad 4-krotnie. Oczywisty jest więc wniosek, że popyt na usługi oferowane przez emitenta w przyszłości powinien wzrastać, co jest bardzo optymistyczną prognozą dla inwestorów.

 

Jak pokazuje doświadczenie wiosennego lockdownu, nawet pandemia nie jest w stanie zagrozić systematycznemu wzrostowi wyników spółki. 

Taka sytuacja jak okresowe “wyłączenie pracy” sądów, nie spowodował uszczerbku na rocznych obrotach firmy, ponieważ z uwagi na obowiązujące odsetki ustawowe, wierzytelności zyskują na wartości wraz z czasem ich procesowania. 

Proces sprzedaży wierzytelności realizowany jest zawsze zdalnie bez konieczności bezpośredniego, osobistego kontaktu.

 

Poszkodowani zaś, w obliczu niewiadomej sytuacji na rynku pracy, chętnie pozbywają się kłopotu sprzedając wierzytelność, dzięki czemu natychmiast otrzymują dodatkowe środki. 

Dewiza firmy brzmi w końcu: “Kupimy Twój kłopot!”

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Firma zajmująca się obrotem wierzytelnościami rozpoczęła emisję akcji BIZNES, Ubezpieczenia - Firma ERE Inwestycje S.A. właśnie rozpoczęła emisję akcji przy udziale platformy equity crowdfundingowej Beesfund.
Hashtagi: #BIZNES #Ubezpieczenia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy