Aktualności

Znajdą się pieniądze na pomoc dla osób, poszkodowanych przez powódź

Znajdą się pieniądze na pomoc dla osób, poszkodowanych przez powódź
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapewnił, że znajdą się pieniądze na pomoc dla osób, poszkodowanych przez powódź. Jak wyjaśnił, fundusze te mają pochodzić z rezerw

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapewnił, że znajdą się pieniądze na pomoc dla osób, poszkodowanych przez powódź. Jak wyjaśnił, fundusze te mają pochodzić z rezerw budżetowych.

Sytuacja na Podkarpaciu po przejściu burz jest nadal poważna. W Małopolsce alarmy powodziowe obowiązują jeszcze w dwóch gminach.

Zbigniew Chlebowski zaapelował do polityków, aby nie wykorzystywali do celów politycznych nieszczęścia osób, poszkodowanych przez powodzie. Zapowiedział też, że z mieszkańcami terenów Podkarpacia, na których wylały rzeki, spotka się dziś szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Wicepremier ma również skontrolować działalność sztabów kryzysowych na tych terenach.

Zbigniew Chlebowski poinformował, że w związku z powodziami wyjazdowe spotkanie klubu Platformy Obywatelskiej zostanie przełożone. Jak wyjaśnił, chodzi o to, by posłowie mogli spotkać się z mieszkańcami południowej Polski, poszkodowanymi przez żywioł.

źródło: http://www.polskieradio.pl/iar/wiadomosci/artykul103871.html

DSC_7101
Posłowie PO mogą zapomnieć o wyjeździe integracyjnym do luksusowego spa w Rawie Mazowieckiej. Szef klubu Zbigniew Chlebowski odwołał wyjazdowe posiedzenie tłumacząc swoją decyzję… powodzią na południu kraju.

Jak wyjaśnił Chlebowski na piątkowej konferencji prasowej, o odwołanie wyjazdu wnioskowali posłowie wybrani w okręgach dotkniętych powodzią. Na zalane Podkarpacie udaje się wicepremier Grzegorz Schetyna. Według wcześniejszych zapowiedzi miał on, wraz z premierem Donaldem Tuskiem, pojawić się w spa. Celem wyjazdowego spotkania posłów PO miała być integracja, podsumowanie dorobku parlamentarzystów przed wakacjami oraz rozmowa o najbliższych planach klubu.

Chlebowski zaapelował do polityków wszystkich opcji, aby „nie wykorzystywać ludzkiego nieszczęścia do jakichkolwiek debat publicznych”. – Służby działające na miejscu powodzi są bardzo sprawne – podkreślił. W powiecie ropczycko-sędziszowskim i samych Ropczycach (Podkarpackie) w czwartek na skutek intensywnych opadów deszczu wylała lokalna rzeka Wielopolka zalawając bądź podtapiając około 400 domów. Ewakuowano około 600 mieszkańców. Jest też jedna ofiara śmiertelna – mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec wsi Brzeziny. Jego ciało znaleziono na brzegu.

A to już wiesz?  Powodzianie bez pomocy

Alarm powodziowy obowiązuje w powiatach: dębickim, ropczycko-sędziszowskim, strzyżowskim i brzozowskim. Pozostałe rzeki regionu nie zagrażają na razie wylaniem, jednak spodziewany jest wzrost ich poziomów, na skutek spływania do ich koryt wód z innych rzek i regionów. Alarm ogłoszono też w Jasienicy Rosielnej w pow. brzozowskim. Dotarła tam fala powodziowa na rzece Stobnica i zalała kilka domów.

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/przez-powodz-platforma-nie-jedzie-do-spa,40755,1

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy