Wielkanoc

Wielkanocny wyjazd? WyjdĹş poza utarte szlaki i odwiedĹş Szczawnicę

Wielkanocny wyjazd? WyjdĹş poza utarte szlaki i odwiedĹş Szczawnicę
Wielkanocny wyjazd? WyjdĹş poza utarte szlaki i odwiedĹş Szczawnicę Polacy są narodem przywiązanym do tradycji. Święta to czas rodzinnych spotkań. Jednak coraz więcej osób postanawia

Wielkanocny wyjazd? WyjdĹş poza utarte szlaki i odwiedĹş Szczawnicę

Polacy są narodem przywiązanym do tradycji. Święta to czas rodzinnych spotkań. Jednak coraz więcej osób postanawia spędzać je inaczej niż przy domowym stole, zamiast tego wybierając wspólny wyjazd i aktywny wypoczynek. Największym wyzwaniem przy tego typu urlopach jest wybór miejsca, które zapewni rozrywkę i odpoczynek dla każdego członka rodziny. Takim miejscem jest z pewnością Uzdrowisko Szczawnica – stolica Pienin.

Dlaczego warto wybrać się w Pieniny? Przede wszystkim dla niesamowitych widoków i kontaktu z wciąż niezadeptaną przez turystów przyrodą. O ile w Tatrach na najpopularniejszych szlakach trzeba stać w długich kolejkach, w Pieninach wciąż są miejsca, gdzie w samotności można podziwiać majestatyczny krajobraz. Ścieżki Pienińskiego Parku Narodowego, Wąwóz Homole, wodospad Zaskalnik, a także górskie szczyty – Sokolica i Trzy Korony, to obowiązkowe punkty dla wszystkich chcących poczuć głęboki kontakt z naturą. Pienińskie szlaki są również doceniane przez rowerzystów i biegaczy.

Rozrywką dla całej rodziny, której nie można przegapić będąc w Szczawnicy, jest spływ flisacką łodzią wodami Dunajca. Na turystów w pobliskich Jaworkach czeka zaś Stadnina Rajd, oferująca wycieczki konne, w czasie których można podziwiać piękno rezerwatu przyrody z innej perspektywy.

Po górskich przygodach wypoczynek warto kontynuować w kameralnym Uzdrowisku Szczawnica, któremu rewitalizacja przywraca jego pierwotny charakter, przywodzący na myśl alpejskie miejscowości. Idylliczny klimat nie oznacza jednak, że jest to senne miasteczko. Uzdrowisko zapewnia swoim gościom szereg aktywności dostosowanych do wszystkich grup wiekowych. Nie inaczej jest podczas świąt Wielkiej Nocy – w Wielką Sobotę na wspólne spędzanie rodzinnego czasu zaprasza Dworek Gościnny. Dzieci mogą wziąć tam udział w poszukiwaniach wielkanocnych jaj, a dla starszych gości kino w Dworku oferuje pokaz koncertu muzyki filmowej “Hans Zimmer Live in Prague” oraz filmu “Miłość i Miłosierdzie”.

A to już wiesz?  Śniadanie wielkanocne w stylu HOUSE&more

Specjalną wielkanocną ofertę przygotowała również Cafe Helenka położona w samym centrum Szczawnicy.
— Dbamy o gości w każdym wieku i stale przygotowujemy nowe propozycje sezonowe. Poza nowymi pozycjami w karcie, zapewniamy turystom i mieszkańcom Szczawnicy zróżnicowane aktywności. W okresie świątecznym Cafe Helenka przygotowała się na wizytę najmłodszych. Wraz z animatorami mogą malować pisanki, podczas gdy ich rodzice będą delektować się spokojem nad filiżanką kawy – mówi Piotr Salamon, manager Cafe Helenka.

Chcąc celebrować Wielkanocną mszę, warto odwiedzić neogotycki kościół pod wezwaniem św. Wojciecha lub zabytkową drewnianą kaplicę na Sewerynówce położoną w urokliwym lesie nieopodal.

W II dzień Świąt, zwany Lanym Poniedziałkiem, dla najmłodszych zostanie wyświetlona bajka w Jazz Barze, który stanowi część Dworku Gościnnego. Kucharze również tam przygotowali specjalne rodzinne menu. Wieczór należy zaś do dorosłych – w Willi Marcie odbędzie się wieczorek taneczny, a w Piwnicy Zbójnickiej koncert na żywo kapeli góralskiej.

Gdzie nocować w Szczawnicy? Dobrą propozycją dla rodziców z dziećmi jest Hotel Nawigator ***, który posiada dużą bawialnię i wszystkie udogodnienia niezbędne dla rodziny. Pytanie tylko czy dzieci po aktywnym dniu będą miały jeszcze siły na zabawę.

___________________________________________________________________
Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica nawiązuje do idei przeświecających modernizatorowi Uzdrowiska – hr. Adamowi Stadnickiemu, przodkowi dzisiejszych właścicieli Grupy, rodziny Mańkowskich. Ich ambicją jest stworzenie w Szczawnicy kurortu z pełną ofertą Wellness & Medical SPA, a także z bogatym zapleczem kulturalnym, restauracjami i hotelami o najwyższym standardzie usług.

Działalność Grupy koncentruje się na sektorze hotelarskim, gastronomicznym oraz turystycznym. Istotne znaczenie dla firmy ma również szeroka aktywność w zakresie mecenatu sztuki oraz rozwoju kultury, a także wspieranie i promocja regionalnego dziedzictwa. Ponadto Grupa bierze aktywny udział w rewitalizacji miasta jako kurortu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy