W dniu 26 lutego 2015 roku nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi nowo wybudowanej, pierwszej w Polsce szkoły w technologii drewnianego szkieletu w Czarnej Wodzie. 
      Teflon EcoElite™ jednym ze zwycięzców w konkursie Bioprodukt Roku podczas „Bio-Based World News Innovation Awards 2018” 
      Poziom recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w Polsce wynosi zaledwie 26%, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej jest aż o 14% wyższa . Zgodnie z unijną dyrektywą do 2020 roku Polska ma obowiązek osiągnięcia 50-procentoweg 
      Ekstremalne gorąco to już fakt – od wielu dni cała Polska zmaga się z wysokimi temperaturami i suszą. I mimo chwilowych kilkustopniowych, a nawet kilkunastostopniowych ochłodzeń, eksperci twierdzą, że te upały, to zaledwie 
      Problem suszy dotyczy każdego z nas – zasoby wodne Polski są jednymi z uboższych w Europie. Władze podejmują działania zachęcające do uczestniczenia w projektach, których celem jest ich ochrona. 
      Stosowanie STEICO LVL – wyjątkowego, trwałego i ekologiczny materiału konstrukcyjnego w budownictwie może obniżyć emisję CO2 skuteczniej niż sortowanie śmieci czy inne działania prośrodowiskowe. 
      Jednym z liderów w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań jest firma 3M, która aktywnie wdraża w życie zasady zrównoważonego rozwoju. 
      Dachser, kontynuując swoją dziesięcioletnią współpracę z organizacją terre des hommes w indyjskim stanie Uttah Pradesh, postanowił jeszcze bardziej zaangażować się w ochronę praw dzieci, edukację, kształcenie zawodowe i 
      Po 24 latach działalności w duchu zrównoważonego rozwoju Interface ogłasza sukces Mission Zero i wydaje przewodnik z przepisem na ekologiczny biznes. W działaniach na rzecz środowiska w skali świata firmę wyprzedzają jedynie 
      1 stycznia br. weszła w życie nowa ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Przepisy w dużej mierze są kontynuacją poprzedniego aktu prawnego, jednocześnie wprowadzają kilka istotnych zmian.