Według najnowszych danych opublikowanych przez Europejską Radę Pelletu, w 2019 roku popyt na pellet wzrósł w Europie o 7% (1,8 mln ton) w porównaniu do 2018 roku
Grupa ENERIS odkupuje od Chemoservis-Dwory S.A. (WSE: CHS) pakiet kontrolny MD-Proeco sp. z.o.o., spółki zarządzającej Instalacją Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy.
Finał wspólnego przedsięwzięcia Procter & Gamble, Lidl Polska i Fundacji Nasza Ziemia za nami. W efekcie akcji sprzątania plaż i przylegających do nich terenów na Półwyspie Helskim zebrano 918 kg śmieci, w tym odpadów z two
Finlandia pozwala wynająć energię słoneczną za małe pieniądze, Wielka Brytania przechodzi zmiany polityczne „pro” odnawialne, a Rosja zwalcza kryzys fotowoltaiki na Krymie.
Aktualne badania pokazują, że przeciętny pracownik biurowy zużywa 10 000 kartek papieru rocznie. Aż 45 procent z nich trafia do kosza w przeciągu 24 godzin od wydrukowania.
Zalanie wysp na Oceanie Spokojnym i terenów zamieszkanych przez połowę ludności świata, 150 tys. zgonów rocznie z powodu upałów w samej Europie i setki miliony zgonów spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza, rozprzestrz
W marcu o blisko 400% wzrosła liczba zapytań na słowo oszczędzanie wody względem 2019 roku. Polacy szukają w internecie informacji na temat suszy i sposobów skutecznego oszczędzania wody w gospodarstwach domowych.
BoKlok, ale i takie projekty, jak schronisko dla młodych bezdomnych Y2Y Harvard Square, czy chociażby ekologiczne budynki, mają być odpowiedzią na współczesne problemy społeczne i środowiskowe.
Upfield z tytułem Firmy Przyjaznej Środowisku
Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej, rok 2021 ma być końcem ery plastikowych sztućców i talerzy. Konsekwencje nowych przepisów dotkną m.in. branże FMCG i cateringu. Czy Polskie firmy są na to gotowe?