Aktualności Pogoda PowĂłdĹş informacje Zmiany klimatu

Kolejne burze w Łodzi

W Łodzi znów kolejna burza. Łódź już była zalana w tym roku kilka razy, a teraz kolejne oberwanie chmury nad tym miastem. Woda sięga wysoko,

W Łodzi znów kolejna burza. Łódź już była zalana w tym roku kilka razy, a teraz kolejne oberwanie chmury nad tym miastem. Woda sięga wysoko, w niektórych miejscach tworzą się jeziora o głębokości półtora metra. Strażacy nie nadążają już z interwencjami i wypompowywaniem wody z zalanych piwnic. Duże problemy mieli także kierowcy, którzy utknęli w korku na zalanej wodą ulicy.

097039.jpg

Burze w całej Polsce powtarzają się każdego dnia. W Małopolsce np. zapanował specyficzny klimat. Od kilku dni do południa jest mocne słońce, duży upał. W południe nagle ściemnia się i leje gwałtowny deszcz. Deszcz i słońce przeplatają się co chwilę, i tak aż do wieczora. Każdy kolejny dzień wygląda podobnie. Ulewny deszcz i upał. Po takim deszczu rośnie bujnie wszystko, jednak to, co jest słabsze, ginie zniszczone deszczem lub upałem. Dlatego rolnicy mogą mieć nie lada zgryz. Za to bardzo bujnie w Małopolsce rosną osty, które są wyższe od człowieka i bardzo rozrośnięte.

Burze i deszcz, według prognoz, czeka nas jeszcze w weekend. Jeśli więc wybierasz się na wycieczkę, lepiej zrobić to wcześnie rano, zanim pogoda znów zrobi nam psikusa lub doprowadzi do prawdziwego paraliżu w mieście.
Ika

A to już wiesz?  Fishing The Henry's Fork.... First Test

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy